Book #2
Zakon Sangwinistów. Tom 2. Niewinna krew
Innocent Blood: The Order of the Sanguine [Book II]
Released On: Dec 10, 2013

“Druga, po „Ewangelii krwi”, część cyklu Zakon sangwinistów, pisanego wspólnie z Rebeccą Cantrell.

Fabuła serii łączy elementy nauki, mitologii i religii z wartką akcją. Słowo “cud” zyskuje tu nowe znaczenie, a walka dobra ze złem jest znacznie bardziej skomplikowanym przedsięwzięciem, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.

Archeolożka Erin Granger ponownie sprzymierza siły z zakonem Sangwinistów, żeby odnaleźć i ochronić chłopca, któremu proroctwo Ewangelii Krwi przypisuje niewinną krew i anielskie ciało. Musi się spieszyć, bo tajemniczy i okrutny wróg za wszelką cenę chce wykorzystać dziecko do własnych niecnych celów. By wypełnić swą misję, Erin i jej towarzysze odbędą podróż przez stulecia do najdalszych zakątków świata i do samych bram piekieł.

Od wydawcy:

Zdobycie w 1099 roku Jerozolimy kończy pierwszą wyprawę krzyżową. Ale nie dla członków zakonu sangwinistów – nawróconych wampirów, które zamiast ludzką krwią, żywią się krwią Chrystusa, czyli konsekrowanym winem.

Biblijny Judasz Iskariota, za zdradę skazany na nieśmiertelność, chcąc spełnić przepowiednię swojej ukochanej, wykorzystuje dwunastoletniego chłopca do otwarcia bram piekła. Jeśli nie zostaną one w porę zamknięte, ludzkość czeka zagłada. Przeciwko Iskariocie i dowodzonym przez niego oddziałom wampirów strigoi stają sangwiniści – świetnie wyszkoleni i obdarzeni niezwykłą mocą „komandosi” Kościoła – i para Amerykanów: archeolog, doktor Erin Granger, i sierżant Jordan Stone. Tylko oni mogą powstrzymać Armagedon. I uratować chłopca.

Genialne połączenie naukowej wiedzy o świecie z religią oraz mitami
w pasjonującej książce, która spełnia wszystkie kryteria doskonałej powieści sensacyjnej!

Share This:
Share
International Editions: Browse

Bibliography [View, Print and Download the James Rollins Bibliography]

NOTE: The publisher in your country has not provided Download and Preview Content.

Critical Acclaim

There are no reviews at this time. Be the first and submit a review below.

FAQ

Media

  • Innocent Blood Book Trailer
  • Empik
    Empik to największa i najlepiej rozpoznawalna sieć dystrybucji dóbr kultury, wiedzy i rozrywki na polskim rynku. Już...More Info
  • Tania Ksiazka
    Poznaj bliżej TaniaKsiazka.pl W 2023 r. minęło 17 lat odkąd jesteśmy z Wami! To dzięki Wam rozwijamy się i ule...More Info